Plecy
Sekret Mumio w płynie

Eliksir życia i mój mały sekret – Mumio

Na Wschodzie Mumio jest stosowane jako substytut leków. W Polsce znajdziemy skuteczne i bezpieczne suplementy diety z mumio w składzie. Jak je stosuję? Z czego jest wytwarzane? Kiedy warto je suplementować?

Każdy z nas ma jakieś sekrety🤫. Chcecie poznać mój?🤭 Nazywa się mumio… i jest paskudny 😣. Paskudny w smaku, bo poza tym to wyjątkowy twór natury o ogromnym potencjale.

Ale od początku… czym jest mumio?

Mumio to lepka substancja przypominająca żywicę, naturalnie występująca między pasmami wysokich pasm górskich. Powstaje w wyniku długiego procesu obumierania i rozkładu materii roślinnej i mineralnej. Pozyskiwana w trudno dostępnych górach środkowej Azji na wysokości 2000 – 5000 m.

Specyfik ten ma długą historię, która sięga czasów tradycyjnej medycyny naturalnej. Obserwując zwierzynę górską zauważono, że chore i ranne zwierzęta spożywały mumio, po czym zaskakująco szybko powracały do sił i sprawności. Od tego momentu zaczęto badać wpływ mumio na zdrowie. Dziesiątki badań wykonanych na zwierzętach dowiodły kilku sensacyjnych faktów, a badania naukowe wciąż trwają.

W czym tkwi sekret Mumio? 🧐

Jego sekret wynika głównie z jego składu.

Mumio jest bardzo złożoną mieszaniną związków organicznych i nieorganicznych. Zawiera liczne aminokwasy, dodatki organiczne, komponenty bioaktywne, które działają: antyoksydacyjnie, regenerująco, przeciwzapalnie, przeciwbakteryjnie. W jej skład wchodzi wiele witamin (w tym: związki z grupy B i prowitaminę D) i aż 84 różne minerały (m.in. wapń, fosfor i selen).

Wykazuje wszechstronne korzyści w organizmie, te najbardziej znane to m.in.:

  • Ułatwia gojenie się ran, otarć, złamań, zwichnięć i urazów kostnych.
  • Wspiera zdrowie kości (przy osteoporozie), stawów i zębów.
  • Wspomaga leczenie uszkodzeń skóry, poparzenia, odleżyny, egzemę, łuszczycę, łojotokowe zapalenie skóry.
  • Działa antyoksydacyjnie, chroni przed chorobami neurodegeneracyjnymi, zwiększa aktywność mózgu, ułatwia koncentrację, poprawia pamięć.
  • Wspiera w chorobach układu krążenia i krwi, miażdżycy i anemii, poprawia stan czerwonych krwinek.
  • Wspomaga działanie w terapii chorób bakteryjnych, wykazując podobieństwo do właściwości antybiotyku.
  • Wspiera układ odpornościowy i dodaje sił witalnych osobom osłabionym, starszym.
  • Wspomaga układ pokarmowy (żołądek, jelita).
  • Działa przeciwbólowo, zarówno przy bólach o podłożu nerwowym, jak i bólu zwyrodnieniowego (poprawa jakości życia osób w wieku podeszłym).
  • Coś dla Panów: wspiera produkcję testosteronu i ma dobroczynny wpływ na proces powstawania i dojrzewania plemników.

Biorąc pod uwagę wszystkie korzyści, które do tej pory wykazały badania, mumio wciąż pozostaje w obszarze zainteresowań naukowców. Z zacięciem i zaangażowaniem wciąż pracują nad tym, aby potwierdzić kolejne zdrowotne tezy. Na Wschodzie produkty z Mumio są stosowane z powodzeniem jako substytut leków. W Polsce znajdziemy skuteczne i bezpieczne suplementy diety z mumio w składzie.

Jaki produkt wybrać?

Jak to jednak z każdym produktem tego rodzaju bywa, ważne jest, aby znaleźć substancję oryginalną i certyfikowaną. Istnieje bowiem na rynku wiele podróbek, stworzonych do zarabiania pieniędzy. Prawdziwe mumio charakteryzuje się gorzkawo-cierpkim smakiem i zapachem – to jego najbardziej charakterystyczna cecha.

Ja wybrałam Sekret Mumio.

Sekret Mumio to jedyny zarejestrowany produkt na rynku przez GIS (Europa) i FDA (USA). Został zarejestrowany w Głównym Inspektoracie Sanitarnym pod numerem: GIS-ŻP-SD-4230-433/PM/12/3. Jest naturalny i czysty. Pochodzi z Kirgistanu – miejsca o najbogatszym składzie Mumio. Jego najważniejszymi składnikami aktywnymi są: mumio, selen i jod.

Nawet jeśli nie cierpicie na żadne z powyższych przypadłości, ale zmagacie się z brakiem sił, energii lub po prostu niedoborami składników mineralnych – warto się suplementować i wybrać Sekret Mumio.

Jedno opakowanie to 21 buteleczek (składniki aktywne w 1 buteleczce: MUMIO – 100 mg, jod 60µg – 40% rda, selen 25µg – 45,5 % rda). Najbardziej optymalne rezultaty otrzymuje się stosując 1 buteleczkę rano na czczo przez 5 dni, następnie 2 dni przerwy. W zależności od potrzeb organizmu jedno, lub więcej opakowań.

Udostępnij:

Zostaw odpowiedź