Plecy

Małe kroki, duży efekt – zmiana nawyków żywieniowych

Spotkaliście się kiedyś z filozofią Kaizen? Nie będąc świadoma jej istnienia wdrożyłam ją w swoje życie, zarówno prywatnie, jak i zawodowo… i jestem zachwycona efektami 🎆.
Naleśniki na mleku kokosowym z ksylitolem, serkiem i liofilizowanymi owocami

O co w tym chodzi? 😉

Filozofia Kaizen to koncepcja zakładająca rozwój i stopniowe doskonalenie metodą małych kroków. Takie podejście zastosować można w wielu segmentach życia i powiem wam szczerze, że idealnie sprawdza się w zmianie nawyków żywieniowych 🥰.

Rezygnowanie z ulubionych dań czy zmuszanie się do produktów nielubianych nie przyniesie upragnionego rezultatu. W końcu nawyki żywieniowe to efekt wielu lat przyzwyczajeń. I odwrotnie – zmiana dotychczasowych nawyków powinna również być sukcesywnym procesem, a nie rewolucją.

Jak wygląda to w praktyce?

Lubię naleśniki na słodko. Ok. Nadal jadam je od czasu, do czasu. Ale, wczoraj ciasto na naleśniki posłodziłam ksylitolem. Z ksylitolem zrobiłam też racuchy owsiane. Spróbujcie koniecznie są przepyszne 🥰

Wracając do tematu naleśników – dziś zamiast kupnego dżemu i bitej śmietany dodałam serek, liofilizowane owoce i przygotowałam własny sos z miodu i malin. Jutro spróbuję zrobić naleśniki na mące gryczanej. I tak dalej…

Chodzi o małe zmiany, które w dłuższej perspektywie dają oszałamiający efekt. Za parę miesięcy zamówione naleśniki w restauracji będą dla ciebie za słodkie i niewystarczająco wartościowe.

Uwierz mi! Zmiany przychodzą naturalnie i zakorzeniają się samoistnie 🌱. Małe kroki, duży efekt🤩.

P.S. Kto chętny na przepis na naleśniki na mleku kokosowym z ksylitolem? 🙋‍♀️

Udostępnij:

Zostaw odpowiedź