Plecy

Wyciskaj z życia więcej

4.1/5
May the force be with you! W warzywach i owocach tkwi ogromna moc. Spożywając je regularnie mamy więcej energii, lepsze samopoczucie, jesteśmy zdrowsi, szczuplejsi, szczęśliwsi. Może więc zanim włączycie rano ekspres do kawy wyciśniecie coś więcej z życia?
Świeżo wyciśnięty sok z marchwi

Nakład finansowy prawie żaden (polecam zajrzeć w ogłoszenia dające drugie życie takim urządzeniom). Nakład czasowy minimalny (wstaję z tej okazji 5 minut wcześniej – większość tego czasu pochłania umycie urządzenia).
To jest tego warte!

Jeśli lubicie bardziej klarowny sok, wybierzcie sokowirówkę. Jeśli nie przeszkadza wam bardziej mętna, gęsta konsystencja polecam wyciskarkę wolnoobrotową. Zawartość witamin czy przeciwutleniaczy w sokach przygotowanych za pomocą obu urządzeń jest zbliżona. Natomiast na korzyść wyciskarki obrotowej jest zawartość błonnika.

Marchewka na desce do krojenia
Świeżo wyciśnięty sok z marchwi
Świeżo wyciśnięty sok z marchwi

Składniki

  • warzywa i owoce, które lubisz 😋.

Sposób przygotowania

Do soku z marchwi polecam dodać jabłko (koniecznie ze skórką!) i 1 cm korzenia kurkumy. Jak zastanawiacie co zrobić z suchą częścią warzyw pozostałą z wyciskania – dodajcie do nich wyciśnięty sok z pomarańczy, będzie cudowna surówka! Patent ze stołówek szkolnych i burs 😉.

Udostępnij:

Zostaw odpowiedź